30 Temmuz 2017 Pazar

LR Maskaraları ile dolgun, kıvrık ve uzun kirpikler..

Maskara seçimi nasıl olmalı?

Makyaj yaparken en önemli unsur doğru makyaj malzemelerini seçebilmektir. Cilt tipine ve rengine uygun fondöten ve pudra, göz rengine uygun far, yine cilt rengine uygun bir allık ve tabi ki kirpik yapısına uygun bir maskara seçmek güzel bir makyajın temelleridir. 


Makyajın tamamlayıcı unsuru maskara ile son dokunuşlar yapılır. Maskara sayesinde bakışlar daha canlı ve çekici görünür. Bu canlılığı en doğru şekilde vurgulamak için kirpik tipine göre maskara seçmek gerekir. Kirpik tiplerini ve uygun maskara çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Kısa ve düz kirpikler

Kısa ve düz kirpiğe sahip olanlar ince ve düz uçlu maskaralar tercih etmelidir. İnce olması sayesinde daha kolay kontrol sağlayan ve tüm kirpiklere daha kolay ulaşabilen bir maskara daha etkili bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Bunun yanında ince uçlu olan fakat kıvrımlı maskaralar da kullanılabilir. Bu sayede hem kirpikleri uzatır hem de kıvırarak daha da uzun görünmesini sağlar. 

2. Uzun ve kıvrımsız kirpikler

Uzun ama kıvrımsız kirpikler bakışların aşağı düşmesine neden olur. Bakışları kaldırmak için kirpikleri olabildiğince kıvrık göstermeye çalışmak gerekmektedir. Bunun için orta kalınlıkta kıvrımlı maskaralar tercih edilmelidir.

3. Seyrek kirpikler

Seyrek kirpiklerin ihtiyacı olan şey daha sık ve dolgun görünmektir. Bunun için daha dolgun ve kalın uçlu fırçalar seçmek daha uygun olacaktır. Çünkü daha fırça ne kadar kalın olursa üzerindeki ürün miktarı da o kadar fazla olur ve o kadar fazla hacim verir.

4. Dolgun ve düşük kirpikler 

Dolgun fakat düşük kirpiklerin ihtiyacı kirpikleri kıvırarak yukarı kaldırmaktır. Bu yüzden, bu tip kirpikler için kıvrımlı fırçalı maskaralar seçmek gerekir. 

5. Birbirine yapışık kirpikler

Birbirine yapışık kirpikler iç içe geçtiği için seyrek görünürler. Böyle kirpikler için sık yapılı maskaraları kullanmak uygun olacaktır. Sık yapısı sayesinde kirpikleri ayırarak şekillendirir ve istediğiniz kirpiklere kavuşmanızı sağlar. 
Kirpik tiplerini ve hangi maskarayı tercih etmeniz gerektiğinden bahsettik ancak tek unsur maskara tipi değil elbette. Bunların dışında maskarayı nasıl uygulamamız gerektiğini de bilmek gerekiyor. Maskarayı sadece kirpiklerin ucuna sürdüğünüzde ürünün verdiği ağırlıkla kirpikler daha da aşağı düşebilir. Bu nedenle kirpikleri diplerden uçlara doğru şekillendirmek daha doğru olacaktır. Maskara sürerken yapılan diğer bir yanlış ise üstten sürmeye başlamaktır. Üst taraftan sürülen maskara kirpiklere ağırlık yapacağı için kıvrımını kaybetmesine neden olabilir.

Maskara sürmenin inceliklerinden biri de olabildiğince az ürün kullanmaktır. Kat kat sürülen maskara daha güzel yapmak yerine, tam tersi kirpiklerin birbirine yapışmasına ve aşağı düşmesine neden olur. 


Tek bir maskara tipi ihtiyacınızı karşılamıyor ise daha iyi sonuç almak için 2 farklı maskarayı aynı anda kullanabilirsiniz. Önce uzatan, üzerine hacim ve kıvrım veren bir maskara kullanarak takma kirpik etkisi yaratabilirsiniz. Maskara seçerken unutmamanız gereken diğer nokta ise suya dayanıklı bir tane edinmek. Temizlemesi daha zor olduğu için her zaman kullanılmasa da rüzgarlı ve nemli günlerde, sahide bakışlarınızı korumak için waterproof maskara gerekli olacaktır.

Kirpiklerinizde seyreklikten şikayetçi iseniz kirpikleri besleyen özel maskaralar kullanabilirsiniz. İçeriğindeki maddelerle kirpikleri besleyen uzun vadede daha uzun ve daha hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlayan maskaralar da mevcuttur. 

Ayrıca göz rengini ön plana çıkartmak ve değişik bir makyaj yapmak isteyenler için renkli maskaralar da mevcut. Siyah maskara dışında kahverengi, mavi, yeşil, mor maskaralar da bulmak mümkün.


Yoğun bakışlar için LR Maskara tercih edin

İhtiyacınız olan ürünü belirlediyseniz LR'de aradığınızı bulmak çok kolay. Kirpiklerinizi uzatmak, hacim vermek, kıvırmak veya beslemek için ihtiyacınız olan ürünü bulabilirsiniz.

LR Deluxe Ürünleri

1. Fantastik Maskara

● Daha kalın, daha uzun ve daha belirgin: muhteşem, ultra siyah 3 boyutlu kirpikler
● Akıllı 3 kat film doku: her kullanımda daha fazla renk, hacim ve belirginlik
● Eşsiz fırça yapısı: Dalga şeklindeki lifler dipten uca doğru mükemmel sonucu garantiler
● Muhteşem takma kirpik efekti

2. Kirpik Serumu (Activating Lash Serum)

● Kirpik uzamasını uyaran etken madde kompleksi içeren cilde uyumlu kirpik serumu
● Kanıtlanmış bir şekilde kirpikleri uzatır ve sıkılaştırır
● 6 hafta sonra %35'e kadar daha uzun kirpikler
● Kirpik kaybını önler, maksimum yoğunluk sağlar
Bilimsel araştırma saygın ve tanınmış bir kurum olan Instıtut Dermatest GmbH tarafından gerçekleştirilmiştir. 

3. Kirpik Hacim Artırıcı (Lash Booster)

● Rimelden önce kullanılır
● Yoğun rimel etkisi ve inanılmaz hacimli kirpikler
● Beyaz dokusunda bulunan ince lifler kirpiklerinizi daha uzun ve vurgulu gösterecektir

LR Colours Ürünleri

1. Volume & Curl Maskara

● Kirpikleri tek tek ayırarak sıradışı bir hacim katar
● Hafif kıvrımlı fırçası kirpikleri ayırarak mükemmel bir kıvrım verir
● Hassas gözler ve lens kullananlar için uygundur

2. Extreme Volume Maskara

● İnanılmaz sık ve maksimum dolgun kirpikler
● Seçkin balmumu kombinasyonu kirpikleri yumuşak tutar ve sık olmasını sağlar
● Koni şeklindeki fırçası ile ''Mükemmel Bakışlar''
● Kirpik kenarlarına koni şeklindeki fırça ile mükemmel uygulama imkanı

3. Length & Definition Maskara, Waterproof

● Görsel olarak uzatan ve kirpikleri tek tek ayıran rimel
● Ekstra hacim etkisi veren efekt
● Suya dayanıklı (waterproof) ve uzun süre kalıcı doku
● Yüksek çözünürlüklü fırçası sayesinde kirpikler tek tek ve daha belirgin ➤ LR ürünleri ile tanışmak ve detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Derya Koçyiğit :)

Gsm: 0533 375 3023
Instagram: mucizederyasi
Facebook: mucizederyasi0 yorum:

Yorum Gönder